BADANIA TERMOWIZYJNE

Promieniowanie podczerwone jest nośnikiem energii i każde ciało o temperaturze wyższej od temperatury otoczenia wypromieniowuje więcej energii cieplnej niż otrzymuje z otoczenia. Jeżeli powietrze (środowisko) jest czyste, to przekazywanie energii cieplnej przez promieniowanie podczerwieni też jest przezroczyste. Na tym bazują specjalne kamery (urządzenia), które pomagają nam zobaczyć promieniowanie podczerwone (średnia podczerwień – to zakres 2,5−25 μm). Nasze oko nie jest przystosowane do odbioru światła podczerwonego, chociaż ono otacza nas ze wszystkich stron i jest emitowane nie tylko przez żywe istoty wytwarzające ciepło, ale również przedmioty.

Niektóre zwierzęta mają zdolność widzenia podczerwieni:

Ptaki – większość ptaków dostrzega podczerwień i ultrafiolet.

Węże za sprawą czujników podczerwieni dostrzegają promieniowanie podczerwone.

Nietoperzy-wampiry używają podczerwieni aby sprawnie zlokalizować swoją ofiarę.

Niektóre gatunki ryb drapieżnych – osobniki ryb łososiowatych, okoniowatych, szczupak.

Niektóre gatunki owadów.

Termografia  (Inżynieria biomedyczna) – badanie diagnostyczne jest bezinwazyjne, bezbolesne, służy do wykrywania wczesnych zmian chorobowych w organizmie człowieka. Diagnostyka termowizyjna znajduje obecnie zastosowanie prawie w każdej dziedzinie medycyny:

1. W laryngologii wykorzystywana jest m.in. do oceny zmian zapalnych zatok przynosowych oraz stanów zapalnych jamy ustnej.

2. W stomatologii stosowana m.in. do analizy stanu przyzębia oraz stawów skroniowo-żuchwowych.

3. Znalazła też zastosowanie w pulmonologii do rozpoznawaniu zapalenia płuc.

4. W endokrynologii jako metoda wspomagająca diagnostykę schorzeń tarczycy.

5. W alergologii termografia stanowi metodę uzupełniającą standardowe testy skórne.

6. Wspomaga diagnostykę alergii oddechowych i pokarmowych.

7. W kardiologii do monitorowania chorób naczyniowych, oceny krążenia czy monitorowania serca w trakcie interwencji kardiochirurgicznych.

8. W dermatologii pomiary termowizyjne wykorzystywane są do oceny głębokości oparzeń, a także diagnostyki chorób skóry oraz zmian nowotworowych.

9. W reumatologii znajdują zastosowanie w diagnostyce oraz monitoringu stanów zwyrodnieniowych oraz zapalnych kręgosłupa. Istnieją również doniesienie o wykorzystaniu obrazowania termicznego do wczesnego rozpoznania niektórych chorób reumatycznych jak np. choroba Reynaud’a czy reumatoidalne zapalenie stawów, a także do monitorowania i oceny postępu leczenia.

10. W fizykoterapii, termografia medyczna wykorzystywana jest jako narzędzie do oceny skuteczności zabiegów fizykoterapeutycznych.

Parametry bodźców dobiera się z reguły empirycznie lub na podstawie wielkości reakcji czuciowej lub ruchowej, stąd szczególnie istotna w fizykoterapii jest obserwacja i rejestracja reakcji zachodzących w trakcie i po zabiegu fizykalnym. Termowizja jest tutaj jednym z najbardziej użytecznych narzędzi, pozwala bowiem nie tylko na jednorazową ocenę skuteczności zabiegu, ale daje także możliwość śledzenia i oceny zabiegów seryjnych.

11. W onkologii

(źródło informacji – Parametry bodźców Inżynieria biomedyczna / Biomedical engineering Acta Bio-Optica et Informatica Medica)

12. W bioterapii

13. W neurologii,  psychologii 

14. W badaniach IQ i pamięci

15 . W medycynie sportowej i in.

Na zdjęciach poniżej widać różnicę temperatur (jasny kolor – gorąco, stany zapalne i in., granatowy kolor – zimno, brak krążenia i in.). 

W kardiologii do monitorowania chorób naczyniowych, oceny krążenia:

W laryngologii wykorzystywana jest m.in. do oceny zmian zapalnych zatok przynosowych oraz stanów zapalnych jamy ustnej:

W endokrynologii jako metoda wspomagająca diagnostykę schorzeń tarczycy:

W reumatologii – reumatoidalne zapalenie stawów, kręgosłupa:

W onkologii:

W bioterapii:

W badaniach IQ i pamięci:

Na zdjęciach poniżej – Ocena skuteczności zabiegu: przed masażem Dynamicznym (1, 3) oraz po masażu (2, 4) przy stanach zwyrodnieniowych oraz zapalnych kręgosłupa. Dobrze widać różnicę intensywności białe-żółtego kloru w dolnej czesci kręgosłupa oraz górnej szyjnej części.

Metoda TERMOWIZYJNA pozwala zobaczyć świat energetyczny, które jest ukryty przed wzrokiem człowieka. Na zdjęciach poniżej są ŚLADY, które zawsze zostawiamy. Badając te zdjęca (ŚLADY), które zostawiamy na krześle, podłodze i ziemi, ślady na różnych przedmiotach (np. ksążkach), mozna odczytać  sporo informacji z dziedziny zdrowia, kryminalistyki, chorób, energii i in. Dlatego nie rekomenduje trzymać się w miejscach publicznych za oparcie i in. bez rękawiczek, siadać w uzrędach, w tramwaje czy autobusie, czytać książki po kimś (nabyte od osóby, która już przeczytała tą książkę), ponieważ mozna ”złapać” chorobę i złe wibrację.

Aby pomóc klientowi pokonać różne problemy stosujemy unikalną autorską metodę – DIAGNOZA A-B-C wg NATALII SWITKO polegająca na łączeniu trzech kierónków:

A)  DIAGNOZA NA PODSTAWIE ZEWNĘTRZNYCH ZNAKÓW CIAŁA

B)  ENERGOINFORMACYJNA DIAGNOZA STANU ZDROWIA

C)  TERMOWIZJA Inżynieria biomedyczna

Po DIAGNOZIE A-B-C tworzymy indywidualny program kuracji dla każdej osoby: dobieramy nie tylko zabiegi i środki, oddziałujące na nasz zewnętrzny wygląd (na skórę, włosy, paznokcie), ale także metody i produkty oczyszczające oraz uzdrawiające cały organizm.

UWAGA!  W dniu badania nie należy: palić na 5 godzin przed; nosić ciężarów; brać w ten dzień gorącego prysznica lub kąpieli; golić lub woskować nóg, pach; używać dezodorantów, kremów i in. kosmetyków; 5 godzin przed diagnozą pić gorących napojów, kofeiny, alkoholu; 3 godziny przed diagnozą nie przyjmować leków antyhistaminowych, przeciwzapalnych;

 

Więcej – w MASAŻ DYNAMICZNY