KSIĄŻKI

PROGRAM ZDROWIA W KSIĄŻKACH NATALII SWITKO

Książki,  nabyte w INSTYTUCIE SWITKO zawierają dodatek – PROGRAM ZDROWIA –  skierowany do konkretnych osób zamawiających te książki. To własnoręczny podpis Natalii Świtko, który zawiera indywidualny KOD PROGRAMU ZDROWIA postawiony wg metody P. P. Gariajewa (więcej o metodzie można przeczytać  w książce  „CO MAM JEŚĆ?” cz. 2 oraz „RAK?”). 

UWAGA! Nabyte nap. na Allegro książki Natalii Switko, owszem, mogą zawierać wizualny podpis,  lecz nie zawierają PROGRAMU ZDROWIA (informacji dla konkretnej osoby), ponieważ książka, która została już przeczytana po raz pierwszy przez osobę dla której był skierowany ten PROGRAM, nie zawiera specjalnego KODU. 

To pięknie ilustruje Metoda TERMOWIZYJNA. Specjalne urządzenie pozwala zobaczyć świat energetyczny ukryty przed wzrokiem człowieka. Na zdjęciach poniżej są ŚLADY, które zawsze i wszędzie zostawiamy. Badając te zdjęcia (ŚLADY) pozostawione na krześle, podłodze i ziemi, ślady na różnych przedmiotach (np. książkach), można odczytać sporo informacji z dziedziny zdrowia, kryminalistyki, chorób, energii i in. Dlatego nie rekomenduję trzymać się w miejscach publicznych (np. w metrze) oparcia bez rękawiczek, siadać w urzędach, tramwajach czy autobusach, czytać książki po kimś (nabyte od osób, które już przeczytali te książki), ponieważ można ”złapać” nie tylko fizyczne zarazki, lecz energetyczne: choroby, negatywne wibracje, złe energie. 

 

Więcej o tym – w BADANIA TERMOWIZYJNE

CO MAM JEŚĆ?  cz. 1 

354 strony + 66 kolorowych ilustracji  autorstwa Natalii Świtko

Od lat stykam się z osobami, którym pomagam w rozwiązywaniu problemów dietetycznych, kosmetycznych, energetycznych i zdrowotnych. Kiedy mówię o tym, czego nie powinni jeść, za każdym razem słyszę pytanie: TO CO MAM JEŚĆ? Niestety, jednym zdaniem nie da się odpowiedzieć na to pytanie. Wiele razy słyszałam prośby i sugestie, by swą wiedzę oraz wieloletnie doświadczenie w tym temacie przelać na papier. Publikacja ta stanowi zbiór nie tylko moich doświadczeń, ale zawiera również wiedzę wielu naukowców i praktyków. Znajdziecie w niej sporo przepisów moich kochanych, nieżyjących już przodków, wiele moich własnych porad, a także informacji z wykładów, które wygłaszałam na spotkaniach, kursach, targach czy konferencjach poświęconych zdrowiu, kosmetologii i energii człowieka. Trudno w jednej publikacji przedstawić wszystkie znane mi receptury, zalecenia dla zachowania zdrowia i piękna. Dlatego ta książka stanowi początek serii poświęconych wyżej wymienionym tematom.

Przeczytaj i spójrz na swoje odżywianie w nieco inny, proponowany w tej książce sposób. Wówczas sam będziesz mógł odpowiedzieć na pytanie: CO MAM JEŚĆ? Mam nadzieję, że ta publikacja pozwoli Ci uczynić krok w kierunku uwolnienia umysłu z pęt obiegowych poglądów, pomoże poczuć Świat nieco inaczej, nauczy dobierać zdrowe pokarmy. Gdy jakiś temat będzie dla Ciebie zbyt ciężkostrawny, nie martw się – przeczytaj po raz drugi i wszystko zrozumiesz. W czasach, w których coraz trudniej znaleźć naturalne produkty żywnościowe, musimy sporo pojąć i zmienić na lepsze, żeby ratować zdrowie (i życie) nie tylko przez wzgląd na nas samych, ale i na przyszłe pokolenia.

                 Skrót spisu treści:

 1. KLASYFIKACJA PRODUKTÓW ŻYWNOŚCIOWYCH
 2. ZAGADKA
 3. INTUICYJNY SPOSÓB DOBORU POKARMÓW
 4. TWÓJ POSIŁEK – DZIESIĘĆ RAD
 5. CHODZENIE PO OSTRZU NOŻA, CZYLI RÓWNOWAGA, KWASOWO-ZASADOWA
 6. DZIESIĘĆ RAD OSZCZĘDZANIA WODY, ORAZ DBANIA O EKOLOGIĘ
 7. DLACZEGO TYJEMY?
 8. BAKTERIE A RADOŚĆ ŻYCIA
 9. JAK WYBIERAĆ OWOCE I WARZYWA?,
 10. ARBUZ
 11. HURMA (KAKI, SHARON)
 12. BAKALIE
 13. RADIACYJNA OBRÓBKA ŻYWNOŚCI, Skuteczny sposób zmniejszenia populacji ludzi
 14. TOKSYNY W PRODUKTACH ŻYWNOŚCIOWYCH, Kiełkująca trucizna, Moda na kiełki, Post orzechowy
 15. LEKTYNY, Czy kiełki są zdrowe? GMO
 16. TOKSYNY NA CO DZIEŃ
 17. WOLNE RODNIKI
 18. CZY LEN JEST POŻYTECZNY?
 19. TŁUSZCZE
 20. DOBÓR TŁUSZCZÓW DO ZDROWEJ DIETY, Jak dobierać zdrowe tłuszcze?, Czym smarować pieczywo?, Porady „tłuszczowe”, Jak ratować wątrobę?, Jak oczyszczać żywność?
 21. ROKITNIK, Roślina ratująca życie, Organiczne kosmetyki do włosów
 22. CHLEB NASZ POWSZEDNI, Czy chleb jest pożyteczny?, Drożdże a nasze zdrowie
 23. AKTYWACJA I OCZYSZCZANIE CHLEBA, Czy smażenie i pieczenie jest zdrowe?, Porady chlebowe
 24. KASZA A „SKRZYPIĄCE KOZAKI”, Natura dała nam ziarna, a człowiek…, Jak przyrządzić zdrową kaszę?
 25. RYŻ, Prawdziwy ryż
 26. MODNE OTRĘBY, Jak otręby wpływają na zdrowie?
 27. MIÓD, Niepożądane właściwości miodu, Jak szybko sprawdzić jakość miodu?
 28. JAJKA, Jakość i świeżość, Jak wybierać jajka w sklepie?, Najlepsze dla zdrowia są jajka
 29. KUCHENKA MIKROFALOWA, Szkodliwe promieniowanie pieca mikrofalowego
 30. KOFEINA A ZDROWIE, Uzależnienie, Serce, energia życiowa a kofeina, Leki, nowotwory a kofeina, Macierzyństwo, dzieci a kofeina, Kości, ból głowy a kofeina
 31. COLA, CZEKOLADA, Cola, Kakao, Dzieci – niewolnicy
 32. NAPOJE ENERGETYZUJĄCE, Czy energizery są źródłem energii?, Jak padnięta klacz
 33. SPIRALA SZCZĘŚCIA
 34. HERBATA CZY HERBATKA?, Rytuał picia herbaty, Herbata w torebkach, Wpływ nadmiaru fluoru na organizm, Fluor a pasta do zębów
 35. HERBATKI INSTYTUTU SWITKO
 36. OPAKOWANIA, Plastikowy ocean, Trucizna dla dzieci, PS, PP, PCV
 37. NACZYNIA W KUCHNI, Aluminiowa trucizna
 38. ENZYMY, Sposobem „ślepych kotków”, Enzymy a energia Wszechświata, Sztuczne enzymy, Zaczerpnij dodatkowy zapas energii
 39. „MARTWE” I „ŻYWE” POKARMY, CZYLI JAK PRZEDŁUŻYĆ ŻYCIE, Rodzaje trawienia
 40. MLEKO, Pić, albo nie pić ?, Niedobór czy nadmiar nabiału
 41. POZNAJ SIEBIE – A POZNASZ CAŁY ŚWIAT!, Nabiał a osteoporoza, Stosowanie dużych dawek pierwiastków, Stan psychoemocjonalny a osteoporoza, „Wymywanie” wapnia z systemu kostnego, Źródła witaminy D
 42. MIĘSO, Wady mięsa, Dodatki poubojowe do mięsa, Zabójczy dodatek do pasz, Rosół
 43. AGNI JOGA − PORADY ŻYWIENIOWE
 44. WOJNA MIĘSA Z MLEKIEM
 45. JAK UGOTOWAĆ „CZYSTY ROSÓŁ”, LUB „CZYSTE MIĘSO”?, Obróbka cieplna mięsa, Sposób oczyszczania, Mięsne zagrożenie życia konsumenta, Zagrożenie ze strony krwi, Choroba Kuru – „śmiejąca się śmierć”
 46. CZY PIRAMIDA ZDROWEGO ŻYWIENIA MA SENS?
 47. BEZZASADNOŚĆ ODŻYWIANIA SIĘ ZGODNIE Z GRUPĄ KRWI, Ile jest grup krwi?
 48. JAK PRAWIDŁOWO LICZYĆ KALORIE?, „Umiesz liczyć – licz na siebie”
 49. RYBY, Dlaczego wszyscy zachęcają do spożywania ryb?, Jak wybrać najlepsze z nich, Hodowlane czy niehodowlane ryby?, Alergia rybna?
 50. RADIACJA, CZYLI POLOWANIE NA WŁASNE ŻYCIE, Szkodliwe promieniowanie, Gdzie człowiek na co dzień spotyka się z radiacją?, Promieniowanie a zdrowie, Płodność a radiacja, Sposoby ochrony przed radiacją
 51. ……………………………………

W książce „CO MAM JEŚĆ?” cz. 1 możesz sporo przeczytać o radiacji i zrozumieć, dlaczego coraz więcej młodych ludzi są bezpłodni, dlaczego dzieci tracą włosy, jak się chronić przed radiacją, co możesz zrobić w tej sytuacji dla siebie i swojej rodziny, metody oczyszczenia żywności, inne szkodliwe promieniowanie, „Nowe” rodzaje energii,  „stosowanie energii jądrowej, czy to – żałosna głupota, czy – przestępstwo?” i inne.

W kolejnej części 2 książki czytaj: przepisy na zdrowe desery, zdrowy chleb, placki, sałatki, zupy dietetyczne, kasze, potrawy duszone, napoje, ryby, przepisy piękności i in. Możesz poznać diety stosowane przy astmie, alergii, kamicy nerkowej, problemach żołądkowo-jelitowych oraz wątrobowych, przy zwyrodnieniach i zapaleniach stawów, chorobach kręgosłupa, cukrzycy, oraz przepisy, które można zastosować przy innych różnych schorzeniach: serca, nerek, prostaty, impotencji, braku energii i inne. 

 

CO MAM JEŚĆ?   cz. 2

434 strony + 157 kolorowych ilustracji autorstwa Natalii Świtko

W cz. 2 „CO MAM JEŚĆ?” miałam zamiar podać wyłącznie receptury dań leczniczych, dietetycznych, naturalnych deserów i in. Ale zrozumiałam, że w małej publikacji nie można proponować „jednej i tej samej ryby” dla każdego i dla wszystkich, ponieważ człowiek to – indywidualna istota, która znajduje się w różnych sytuacjach i wieku, ma różnorodne liczne choroby, warunki życiowe, klimatyczne, zróżnicowany stan psychiczny, odpornościowy itd. Byłoby znacznie lepiej, gdybym dała Tobie „wędkę” i nauczyła „łowić ryby”. Dlatego część druga książki „CO MAM JEŚĆ?” zawiera nie tylko receptury i zalecenia dietetyczne przy wielu schorzeniach, ale również krótki opis chorób, przyczyny ich powstania, opinie i rady specjalistów na temat uzdrawiania i mój własny skromny punkt widzenia, który często jest „nietypowy”. Z materiałów pierwotnie przeznaczonych dla cz. 2 „CO MAM JEŚĆ?” wyodrębnione zostały dwie publikacje:

 1. Książka TWÓJ CHORY ZDROWY KRĘGOSŁUP (jeszcze nie jest opublikowana) – pokaźna informacja związana z problemami systemu kostnego (choroby stawów RZS, kręgosłupa, zwyrodnienie, złamanie, osteoporoza i in.).
 2. Książka RAK? – o chorobach nowotworowych, przyczynach powstania, dietach, profilaktyce, różnych sposobach leczenia, stosowaniu ziół i in.

Każdy ma możliwość dostosowania się do tych rad i receptur wg aktualnego stanu zdrowia, poziomu rozwoju świadomości i własnego punktu widzenia na Świat. Mam nadzieję, że materiały przedstawione w książkach pomogą Tobie zmobilizować siły wewnętrzne, żeby zostać Twórcą własnego zdrowia.

Spis treści oraz fragmenty książki CO MAM JEŚĆ? cz.2:  DMSO, „BAJKI” O OLEJU Z ROKITNIKA, MITY o Witaminie D 3  i in. – czytaj w zakładce BIBLIOTEKA

 

 

RAK?

302 strony + 50 kolorowych ilustracji

Pierwotnie, broszurka, którą chciałam przedstawić jako rozdział książki „CO MAM JEŚĆ? cz. 2”, była przeznaczona dla mojego przyjaciela, a raczej dla jego żony, która zachorowała na raka piersi. W ciągu roku niewielka informacja została przekształcona w książkę. Ponieważ nie mogłam pominąć nowoczesnych metod walki z rakiem z punktu widzenia wybitnych naukowców, ani rezultatów ostatnich (2017-2018 r.) badań przyczyn powstawania przerzutów i powiązania ich z dietą, ani nie przypomnieć, że myśl i słowo są źródłem wielu chorób, lecz z drugiej strony – mogą być lekarstwem. W książce jest podana jedna z najlepszych metod walki z rakiem, znana od 128 lat i do tej pory stosowana w Japonii. Znajdziesz w niej odpowiedź na wiele pytań, w tym:

 • Czy rak jest zakaźny?
 • Jakie naturalne leki są pomocne przy nowotworach?
 • Jak aktywować odporność przeciwnowotworową w organizmie?
 • Czy seks oraz farbowanie włosów mogą być przyczyną nowotworów?
 • Jakie pokarmy przyczyniają się do powstawania i rozprzestrzeniania się przerzutów w organizmie?
 • Dlaczego konwencjonalne leczenie stymuluje rozwój nowotworu, a operacje nie zawsze poprawiają statystykę przeżywalności pacjentów?

Publikacja jest przeznaczona dla wszystkich: potencjalne chorych, dla rzeczywiście dotkniętych chorobą nowotworową, a zwłaszcza dla zdrowych osób, które powinny dokładnie poznać „twarz wroga”, aby nigdy nie zachorować. Uczmy się na błędach innych, dbajmy o profilaktykę, dietę, zdrowy styl życia, stosujmy energię psychiczną w walce z chorobami i w ochronie przed nimi. Życzę Państwu dużo zdrowia. Natalia Świtko.

 

 

MUMIO DAR DLA LUDZKOŚCI Z SERCA ZIEMI

124 strony + 37 kolorowych ilustracji  autorstwa Natalii Świtko

Polecam tę publikację wszystkim dbającym o zdrowie. MUMIO – aromatyczna, smolista, prawie czarna substancja, to oryginalny wytwór Natury, powstały w wyniku złożonych przemian zachodzących w mineralno-organicznej masie biosfery Ziemi. Odkłada się w postaci nacieków skalnych w górskich jaskiniach na wysokości 2500–5000 m n.p.m., w kilku miejscach kuli ziemskiej. Już starożytni mówili, że tylko MUMIO ratuje przed śmiercią.

JAK „WYLECZYĆ” STAROŚĆ? Czy możemy oszukać śmierć lub przynajmniej kontrolować starzenie? Brak popędu płciowego i impotencja jest często oznaką starzenia. Dla znawców medycyny tybetańskiej przedłużenie życia oraz potencji seksualnej nie stanowi większego problemu, trzeba tylko… Zapraszam do lektury „MUMIO DAR DLA LUDZKOŚCI Z SERCA ZIEMI”.

              Skrót spisu treści:

 1. ZAPROSZENIE DO PODRÓŻY
 2. GDZIE UKRYWA SIĘ MUMIO
 3. HISTORIA
 4. JAK „WYLECZYĆ” STAROŚĆ?
 5. TEORIE O POCHODZENIU MUMIO
 6. TRZY RODZAJE MUMIO
 7. FAŁSZYWE „FRANKOŃSKIE MUMIO”
 8. WŁAŚCIWOŚCI MUMIO
 9. MUMIO JEST NIETOKSYCZNE
 10. FIZYKOCHEMICZNY SKŁAD MUMIO
 11. STWIERDZENIE ORYGINALNOŚCI MUMIO
 12. KURACJA MUMIO
 13. NATURALNY LEK NA OSTEOPOROZĘ
 14. OCZYSZCZENIE STAWÓW (KOŚCI)
 15. DAWKOWANIE MUMIO
 16. STOSOWANIE MUMIO WEDŁUG AYURVEDY
 17.  inne…

 

Pierwsza „Jaskółka”- opinie:

Mam 79 lat. Musze powiedzieć o książkach Pani. Lubię czytać i czytam sporo. Przeczytałam niesamowitą książkę Pani CO MAM JEŚĆ? cz. 1. Czekałam na część drugą. I nareszcie  – mam.  Przeczytałam  książki Pani CO MAM JEŚĆ? część 2. oraz RAK? i jestem pod wrażeniem. Przekazuje treść moim koleżankom. Dyskutujemy na ten temat, jak i ja, koleżanki zmieniają punkt widzenia na rzeczy, leki, metody leczenia… Po czym też pragną kupić i przeczytać. Wielkie gratulacje i  podziękowania za ogromną wiedzę, którą Pani umieściła w tych książkach! Naprawdę, mam do Pani wielki szacunek i życzę pisać i pisać, „otwierać nam oczy” dalej. Warszawa, Beata Zakolska, 15.05.2018.

__________________

Przeczytałem Pani książkę RAK? Dziękuję! Jestem bardzo zadowolony, że są na Świecie ludzie, mające podobne poglądy na życie, metody leczenia, odżywiania i in. Powiem szczerze, że książka RAK? powinna być wydrukowana w ilości  1 000 000 egzemplarzy, ponieważ każdy zdrowy oraz potencjalne chory człowiek musi je przeczytać. Serdeczne pozdrawiam. Szwedzki lekarz onkolog Dr Marek Sas Lipecki (40 lat praktyki) 6 czerwca, 2018 r. 

__________________

Pani Natalio! Czytam Pani książki Co mam jeść? cz. 1 i cz. 2,  jestem zachwycona! Zawarta w nich mądrość i talent w przekazywaniu informacji naukowych w tak przystępny sposób. Oprawa i ułożenie tekstu zrobione po mistrzowsku. Jak wiele rzeczy ma wpływ na stan zdrowia ciała i ducha tego dowiadujemy się z tych bezcennych opracowań. Np. jak szukać przyczyny choroby i nie leczyć tylko objawowo, co oferuje nam metoda konwencjonalna? Szczególnie zainteresowała mnie genetyka falowa i Pani własna metoda SMIS – uzdrawianie Siłą Myśli i Słowa. Życzę dużo zdrowia i długich lat życia byśmy mogli korzystać z Pani wiedzy. Pozdrawiam serdecznie, Bożenna Jagiełło, Gdańsk, 25-08-2021.

Polecam tę publikację wszystkim dbającym o zdrowie, ludziom starszym, młodym oraz przede wszystkim  młodym rodzicom. Życzę Państwu dużo zdrowia. Z wyrazami szacunku, Natalia Świtko.