Lecznicze dania

INDYWIDUALNY DOBÓR PRZEPISÓW „LECZNICZYCH” DAŃ

MOŻESZ ZAMÓWIĆ PRZEPISY ZDROWIA  – konsultacja i dobór wg twoich potrzeb jest odpłatna    (napisz do nas info@switko.com)

——————————————————————————————–

Kategorie przepisów:

1) owoce i warzywa                                      9) nabiał

2) mięso                                                      10) napoje

3) chleb i placki                                           11) ryby

4) sałatki                                                     12) zupa-krem

5) zupy                                                        13) dania z jajkiem

6) kasza                                                      14) dania z grzybami

7) makaron                                                 15) desery zdrowia

8) dania duszone                                        16) specjalista poleca

——————————————————————————————–

według  chorób:

1) NIEŻYT ŻOŁĄDKA I JELIT                   14) ZŁOGI W NERKACH (MOCZANOWE)

2) NADKWASOTA                                    15) ZŁOGI W NERKACH (SZCZAWIANOWE)

3) NIEDOKWAŚNOŚĆ                              16) ZŁOGI W NERKACH (FOSFORANOWE)

4) ZGAGA                                                 17) ZWYRODNIENIE STAWÓW

5) WZDĘCIA                                             18) ZAPALENIE „KORZONKÓW”

6) KAMICA ŻÓŁCIOWA                             19) PROBLEMY Z KRĘGOSŁUPEM

7) ANEMIA                                                20) CHOROBY PŁUC

8) ZAPARCIA                                            21) ALERGIA (opis), TRĄDZIK

9) BIEGUNKA                                           22) ŁUSZCZYCA w obszarze…

10) CUKRZYCA                                        23) NOWOTWÓR (opis)

11) MIAŻDŻYCA                                       24) HEMOROIDY

12) NADCIŚNIENIE                                   25) ŻYLAKI

13) NIEDOCIŚNIENIE                               26) WYSOKI CHOLESTEROL

14) CHOROBY WĄTROBY                     27) INNE CHOROBY (opis)

Żywność musi być twoim lekarstwem, lecz farmaceutyczne lekarstwo nie może być twoją żywnością! Niestety, często widzimy jak starsi ludzi mają całe worki leków, które trzymają w torebce (często noszą  je ze sobą podobne jak młodzi ludzi noszą ze sobą kanapki).

DIETETYCZNE PORADY Natalii Świtko:

1) Kasza gryczana wzmacnia serce, pomaga przy cukrzycy, przy problemach żołądkowo-jelitowych (wrzody, zgaga, zaparcia…), lecz wyłącznie nie prażona oraz  przyrządzana w sposób następujący:
Wypłukać ziarno, namoczyć ziarno w zimnej (letniej) wodzie i pozostawić na noc lub na 3-4 godziny, wypłukać wodę, zalać świeżą wodą, zagotować 1/2 minuty, wypłukać wodę, zalać świeżą wodą  i gotować tylko 2-3 minuty. Kasza już jest gotowa (bez nawozu, toksyn), lecz  zawiera wszystkie minerały oraz składniki odżywcze. Po gotowaniu na 1 porcje dodać 1- 2 łyżeczki oleju z rokitnika 190 SWIT lub oliwy z oliwek tłoczonej na zimno.

2) Przepis na muesli (pewien rodzaj kaszy owocowej). Składa się z owoców świeżych oraz suszonych (w zależności od możliwości), różnego rodzaju ziaren lub płatków (gryka, pszenica, owies) oraz z kwaśnego mleka lub kefiru. Całość uzupełniały olejem z rokitnika lub oliwy, można dodać mielone orzechy. Ta  potrawa oprócz walorów smakowych, stanowi źródło energii oraz składników odżywczych. Wszystkie składniki wybieramy wg potrzeby organizmu (naszej podświadomości) oraz przyrządzamy w sposób następujący:
a) obowiązkowo moczymy kasze (patrz jak wyżej);
b) obowiązkowo moczymy suche owoce (patrz jak wyżej), bo zawierają dużo toksyn;
c) obowiązkowo obieramy orzechy z łupin, nie stosujemy orzechy krojone (np. płatki migdałowe);
d) obowiązkowo zdejmujemy skórkę z migdałów (aktywacja orzechów).

więcej – patrz książkę „CO MAM JEŚĆ? cz.II”

3) Zupa BŁYSKAWICZNA białkowa bez mięsa, bardzo smaczna oraz pożyteczna (przy problemach żołądkowo-jelitowych,  zgadze, nadwadze, cukrzycy, chorobach nerek i in.)
Składniki:
•    soczewica czerwona ok. 100 g (1/2 opakowania)
•    1 łyżeczka oleju z rokitnika 190 SWIT
•    1 łyżeczka „Przyprawy MIŁOŚCI” (patrz suplementy diety)
•    1 papryka czerwona
•     1 szklanka soku jabłkowego (naturalnego)
•    1-2 łyżki śmietany kwaśniej
•    sól morska, pieprz
•    1 łyżka oliwy z oliwek

Soczewicę czerwoną przyrządzić w sposób jak wyżej (moczyć 2-3 godziny). Do trzeciej wody dodać 1-2 łyżki oleju z oliwek i Przyprawę MIŁOŚCI. Gotować pod przykryciem 2-3 minuty na małym ogniu, na końcu dodać pokrojoną w plasterki świeżą paprykę lub inne warzywa, śmietanę i posypać zieleniną.

4) Sery kozie. Jako inżynier wyrobów skórzanych polecam ograniczyć jedzenie serów kozich, ponieważ zawierają za dużo kazeiny, wiadomo że z kazeiny wytwarza się klej kazeinowy stosowany do klejenia obuwia w warunkach pokojowych (18-26°C) oraz  tworzywo Galalit (odporne na działanie większości rozpuszczalników organicznych).  Dlatego w stawach, nerkach, naczyniach mogą powstać osady podobne do kleju kazeinowego. Najlepszym (leczniczym) zastosowaniem mleka koziego jest jedyne picie mleka surowego „od kozy„ dopóki jest ciepłe (bez pasteryzacji) i wyłącznie dla dzieci w wieku do 5 lat. Dla dzieci i dorosłych kozi ser jest ciężki do trawienia, dlatego wymyślono, aby go pierwotnie „strawić” poprzez bakterie (pleśń), tak powstają sery pleśniowe, które, moim zdaniem, nie powinny nazywać się w ogóle żywieniem.

Każdy wie, że naturalna niebieskawoszara lub biała pleśń, która pojawia się na ścianach czy też w naszym żołądku (poprzez sery pleśniowe) – negatywnie wpływa na naszą własną florę bakteryjną, niszczy ją i jest przyczyną powstawania różnych chorób, takich jak Candida, nowotwory, choroby skórne.

5) Oto fragment książki „CO MAM JEŚĆ?” o szkodliwości drożdży:

Zabójcze komórki drożdżowe niszczą wrażliwsze i bardziej bezbronne komórki organizmu poprzez wprowadzanie do nich trujących substancji o małej masie cząsteczkowej. Toksyczne białko działa na błony plazmatyczne, zwiększając ich przepuszczalność dla mikroorganizmów i wirusów. Drożdże dostają się najpierw do komórek układu pokarmowego, a następnie przenikają do krwi, rozmnażają się w organizmie w postępie geometrycznym i pozwalają florze patogennej bytować i rozmnażać się, tłamsząc naturalną mikroflorę. Skutkuje to niemożliwością powstania w jelitach witamin z grupy B oraz aminokwasów. Zaburzeniu ulega czynność wszystkich narządów trawiennych: żołądka, trzustki, pęcherzyka żółciowego, wątroby i jelit. Żołądek od wewnątrz pokryty jest specjalną błoną śluzową, odporną na działanie kwasu. Jeśli jednak człowiek nadużywa produktów drożdżowych i zakwaszających, wówczas żołądek nie jest w stanie długo się temu opierać. Podrażnienie prowadzi do powstania owrzodzenia, pojawia się ból i popularny objaw, jakim jest zgaga. Spożywanie produktów przygotowanych na bazie drożdży termofilnych sprzyja tworzeniu się kamieni w pęcherzyku żółciowym, zmianom w wątrobie i trzustce, powstawaniu zaparć i nowotworów, trądziku, atopowego zapalenia skóry, łuszczycy. W jelitach wzmagają się procesy gnilne, rozwija się mikroflora patogenna, podrażnia się rąbek szczoteczkowy. Spowolnieniu ulega wydzielanie mas toksycznych z organizmu, powstają korki gazowe, w których gromadzą się kamienie kałowe. Stopniowo wrastają one w śluzówkę jelit i warstwy pod nią. Wydzielina narządów trawiennych traci swą funkcję ochronną i obniża funkcję trawienną. Narządy nie przyswajają w odpowiednim stopniu mikroelementów, a przede wszystkim wapnia. Lekarze z przykrością zauważają obniżenie poziomu wapnia we krwi dzieci. Już 16 lat temu byłam zaskoczona, kiedy moja klientka powiedziała mi o powstaniu pustek w kościach ramiennych jej pięcioletniego synka! Pod wpływem drożdży termofilnych zmienia się też biochemiczny skład krwi… Drożdże termofilne (saccharomyces cerevisiae), których odmiany stosuje się w przemyśle spirytusowym, browarnictwie i przy wypieku chleba, w przyrodzie nie występują! Saccharomyces – to rodzaj grzybów jednokomórkowych, na nieszczęście trwalszych niż komórki tkanek człowieka. Szacuje się, że około 23 % genomu drożdży jest takie samo jak u ludzi. Nie rozpadają się w procesie wypieku ani pod wpływem śliny (enzymów) w organizmie człowieka.

Na foto niżej rezultaty tych działań: grzybica paznokci, łuszczyca, Candida w jelitach.

DSC02704(2) kleszczDSC05774candida4