MASAŻ DYNAMICZNY

Masaż DYNAMICZNY  – to złożona struktura, na którą składają się różne elementy począwszy od diety, „domowej pracy”, stosowania różnych preparatów i mumio do masażu w Salonie wg specyficznej metody Natalii Switko.

Masaż DYNAMICZNY jest stosowany do rąk, stóp, kręgosłupa, na stawy, w tym biodrowe (ZWYRODNIENIE, ZŁAMANIE, ARTROZA, OSTEOPOROZA, SKOLIOZA, OSTROGI, ZAPALENIE KORZONKÓW, HALLUKSY…), a nawet jest pożyteczny dla spłaszczenia zmarszczek, przy regeneracji skóry twarzy, (foto niżej Pani Beaty – 80 lat), szyi oraz do polepszenie krążenia w skórze głowy, na porost włosów przy wypadaniu, łysieniu, dla wzmocnienia przepływu składników odżywczych kosmetyków INSTYTUTU SWITKO.

 

 

Masaż DYNAMICZNY według ŚWITKO polega na:

1 – polepszeniu mikrokrążenia za pomocą podwójnego ruchu (samego klienta i akupresury

wykonanej przez masażystę) oraz specyficznych środków;

2 – stosowaniu wyciągów ziół, kremów, mumio i innych organicznych w 100 % preparatów;

3 – stosowaniu specjalnego urządzenia;

4 – stosowaniu odpowiedniej diety oraz „domowej pracy” klienta.

 

Preparaty stosowane do masażu DYNAMICZNEGO, które opracowuje i wytwarza Natalia Świtko, dobierane są indywidualnie do każdej osoby.

Wszystkie choroby są związane z zaburzeniami mikrokrążenia jak utrzymuje Światowa Organizacja Zdrowia. Dla regulacji mikrokrążenia istnieje wiele sposobów. Szczególnie są skuteczne środki medycyny naturalnej: specjalne maści, kremy, wyciągi ziół, mumio, akupresura, masaże, jonoforeza, aparatura ultradźwiękowa, kąpieli oraz ćwiczenia gimnastyczne, np. zalecane przez jogę.

Związek ciała z umysłem

W trakcie regeneracji np. kręgosłupa za pomocą masażu DYNAMICZNEGO zapewnia się dobry przepływ składników odżywczych do wszystkich części ciała oraz  odpływ produktów przemiany materii, poprawiając zdrowie, pamięć, nasze reakcje, a nawet urodę. Pamięć i regeneracja kręgosłupa są mocno powiązane i powinny być u zdrowego człowieka w doskonałej harmonii. Kiedy jednak pojawia się napięcie, strach i staje się utrudniony odpływ krwi z mózgu, wtedy cierpi i ta część mózgowia (hipokamp), która odpowiada przede wszystkim za pamięć długotrwałą i przestrzenną, za inne procesy pamięciowe oraz za odczuwanie emocje (czucie). Ta część mózgowia związana jest również z różnorodnymi schorzeniami, np. z chorobą Alzheimera, padaczką, demencją czy depresją.

Istnieje bezpośredni związek między elastycznością ciała i „elastycznością” umysłu: im bardziej elastyczne staje się ciało, tym lepsze będzie myślenie. Szczególnie mocno jest z tym związany pierwszy krąg szyjny, ponieważ w tej właśnie okolice znajdują się naczynia, które zapewniają odpływ krwi z głowy, co polepsza krążenie. Duży wpływ ma też często spotykany „konglomerat” mięśni i tłuszczu w okolicy siódmego szyjnego kręgu tak zwany „kark” lub „rybi kark”, który należy zlikwidować dla polepszenia krążenia.

Masaż DYNAMICZNY z odpowiednimi ćwiczeniami razem z działaniem preparatów na mikrokrążenie (np. wyciąg ze Złotego korzenia, mumio) dają szansę na poprawę odpływu krwi z mózgu (nie tylko dopływu, który zawsze jest dobry) tym samym pomaga polepszeniu pamięci, likwidacji zawrotów, bólu głowy i innych dolegliwości.

Dieta, masaż DYNAMICZNY a młodość

W książkach CO MAM JEŚĆ? część 1 i część 2 znajdują się diety pożyteczne dla zdrowia, opis różnych metod oczyszczających, zdrowotnych oraz opis zioła Młodości (Złotego Korzenia). Dieta zdrowia wraz z suplementami INSTYTUTU SWITKO, masażem DYNAMICZNYM mogą wspaniale „regulować” nawet wiek. W jaki sposób? Młodość kojarzy się z wysokim poziomem hormonalnym. I jest to prawda, np. niemowlęta mają najwyższy poziom hormonów, który z czasem tylko maleje (w starszym wieku ten poziom jest prawie zerowy). Lecz kobiety na Syberii nieraz rodzą dzieci nawet w wieku 60 lat. Z czym to jest związane? Ze stosowaniem odpowiedniej diety i ziół, np. Złotego korzenia, który „karmi” gruczoły produkujące te hormony. Stosowanie Złotego Korzenia oraz Mumio wspaniale reguluje prawidłowy poziom naszych hormonów, co dobroczynnie wpływa na płodność, zdrowie, młody wygląd, dobry stan systemu kostnego i brak osteoporozy. Podobnie działa na regenerację kolan i kręgosłupa oraz na inne problemy kostno-stawowe jak zwyrodnienia, złamania, na system krążenia .in. Na foto po prawej – Złoty korzeń, który jest ważnym składnikiem preparatów stosowanych przy masażu DYNAMICZNYM.

Szczególne znaczenie w dobroczynnym wyniku stosowania masażu ma krem AMRITA-S na bazie Mumio oraz samo MUMIO W PŁYNIE SWIT. O tym jak wybierać prawdziwe Mumio i go stosować, metody regeneracji systemu kostno-stawowego można czytać w rozdziale MUMIO, ORYGINALNOŚĆ MUMIO,  w książce o MUMIO Natalii Switko oraz oglądać filmy w rozdziale WIDEO.

 

Wszystkie ww. aspekty mają wielkie znaczenie przy wykonywaniu masażu DYNAMICZNEGO na stawy i kręgosłup (tj. zwyrodnienie, artroza, osteoporoza, skolioza, zapalenie korzonków, ostrogi, haluksy i in). Praktyka udowadnia, że jest to bardzo skuteczna metoda regenerująca, wspaniale usuwająca ból, ponieważ stosowana wyłącznie indywidualnie w zależności od problemu każdej osoby ze szczegółowym doborem środków wspomagających oraz ćwiczeń. Masaż wykonywany jest w pozycji statycznej i dynamicznej klienta, wspierany preparatami mumio, cedru, kremem AMRITA-S, olejkami, kremami serii Rokitnik, wyciągami ziół, odżywkami, biostymulatorami na porost włosów i in. Jest to unikalna autorska metoda Natalii Świtko, niuanse której dobierane są po głębokiej analizie i indywidualnej konsultacji z klientem.

 

Kąpiele z Ekstraktem AMRITA lub Złoty Piasek

 

Przy tym jest bardzo ważna tzw. „domowa praca”. Klient powinien dopasować do siebie dietę, kąpiele, okłady (Ekstrakt AMRITA, maseczka Faworit, Złoty Piasek), nieraz sumiennie gimnastykować się w wannie i zażywać inne zalecane środki. Metoda domowa na zwyrodnienie systemu kostnego i ból jest opisana w rozdziale ULOTKA str. 45 oraz w książkach CO MAM JEŚĆ? cz. 1 i cz. 2.

W rozdziale Opinie klientówrezultaty stosowania nie tylko masażu DYNAMICZNEGO, ale również opinie stosowania innych metod na oczyszczenie wątroby, jelit, skóry, o kremach AMRITA-S i serii Rokitnik, o preparatach serii Pichtowy, Jaskółka, indywidualnych poradach, o wspaniałym oleju z Rokitnika, stosowaniu mumio na różne problemy zdrowotne, kosmetyczne, opinie o ratowaniu włosów Odżywkami, Szamponami na bazie ziół oraz  mumio i inne.