MASAŻ DYNAMICZNY

Masaż DYNAMICZNY  – to złożona struktura, na którą składają się różne elementy począwszy od konsultacji (DIAGNOZA A-B-C), masażu w Salonie wg unikalnej metody mgr Natalii Świtko, diety, stosowania różnych preparatów i mumio do „pracy domowej”.

Masaż DYNAMICZNY jest stosowany do rąk, stóp, kręgosłupa, na stawy, w tym biodrowe (ZWYRODNIENIE, ZŁAMANIE, ARTROZA, OSTEOPOROZA, SKOLIOZA, OSTROGI, ZAPALENIE KORZONKÓW, HALUKSY, ZAWROTY GŁOWY, PROBLEMY MOWY (drętwienie języka), WZROKU, MYŚLENIA…), jest pożyteczny w spłaszczeniu zmarszczek przy regeneracji skóry twarzy i szyi, (foto niżej Pani Beaty – 80 lat), polepsza krążenie w skórze głowy, stymuluje porost włosów przy wypadaniu, łysieniu,  wzmacniąc przepływ składników odżywczych naturalnych kosmetyków INSTYTUTU SWITKO.  

Masaż DYNAMICZNY z odpowiednimi ćwiczeniami razem z działaniem preparatów na mikrokrążenie (np. wyciąg ze Złotego korzenia, MUMIO, innych wyciągów) poprawia odpływ krwi z mózgu (nie tylko dopływ, który zawsze jest dobry) tym samym pomaga polepszeniu pamięci, widzenia, likwidacji bólu głowy, szyji, kregosłupa, zaburzenie mowy, wypadanie włosów i innych dolegliwości.

 Wszystkie choroby są związane z zaburzeniami mikrokrążenia jak utrzymuje Światowa Organizacja Zdrowia. Dla regulacji mikrokrążenia istnieje wiele sposobów. Szczególnie są skuteczne środki medycyny naturalnej: specjalne maści, kremy, wyciągi ziół, mumio, akupresura, masaże, jonoforeza, aparatura ultradźwiękowa, kąpieli oraz ćwiczenia gimnastyczne, np. zalecane przez jogę.

Masaż DYNAMICZNY wg  NATALII ŚWITKO polega na:

1 – polepszeniu mikrokrążenia za pomocą podwójnego ruchu (samego klienta i akupresury

wykonanej przez masażystę) oraz specyficznych środków;

2 – stosowaniu wyciągów ziół, kremów, mumio i innych w 100 % organicznych preparatów;

3 – stosowaniu specjalnego urządzenia;

4 – stosowaniu odpowiedniej diety oraz „ pracy domowej” klienta.

 

Preparaty stosowane do masażu DYNAMICZNEGO, które opracowuje i wytwarza mgr Natalia Świtko, dobierane są indywidualnie do każdej osoby.

Na foto poniżej: MUMIO, krem AMRITA-S, prawdziwy Złoty korzeń, wyciąg z którego jest ważnym składnikiem preparatów stosowanych przy masażu DYNAMICZNYM.  Szczególne znaczenie w dobroczynnym wyniku stosowania masażu ma krem AMRITA-S na bazie Mumio oraz samo MUMIO W PŁYNIE SWIT. O tym jak wybierać prawdziwe Mumio i go stosować, metody regeneracji systemu kostno-stawowego można czytać w rozdziale MUMIO, ORYGINALNOŚĆ MUMIO,  w książce o MUMIO Natalii Switko oraz oglądać filmy w rozdziale WIDEO.

 

Związek ciała z umysłem 

W trakcie regeneracji np. kręgosłupa za pomocą masażu DYNAMICZNEGO zapewnia się dobry przepływ składników odżywczych do wszystkich części ciała oraz odpływ produktów przemiany materii, poprawiając zdrowie, pamięć, nasze reakcje, a nawet urodę. Pamięć i regeneracja kręgosłupa są mocno powiązane i powinny być u zdrowego człowieka w doskonałej harmonii. Kiedy jednak pojawia się napięcie, strach (skórcz) i staje się utrudniony odpływ krwi z mózgu, wtedy cierpi i ta część mózgowia (hipokamp), która odpowiada przede wszystkim za pamięć długotrwałą i przestrzenną, za inne procesy pamięciowe oraz za odczuwanie emocje (czucie – jezyk – oczy). Ta część mózgowia związana jest również z różnorodnymi schorzeniami, np. z chorobą Alzheimera, padaczką, demencją czy depresją.

Istnieje bezpośredni związek między elastycznością ciała i „elastycznością” umysłu: im bardziej elastyczne staje się ciało, tym lepsze będzie myślenie. Szczególnie mocno jest z tym związany pierwszy krąg szyjny (atlas), ponieważ w tej właśnie okolice znajdują się naczynia, które zapewniają odpływ krwi z głowy, co polepsza krążenie. Duży wpływ ma też często spotykany „konglomerat” mięśni i tłuszczu w okolicy siódmego szyjnego kręgu tak zwany „kark” lub „rybi kark”, który należy zlikwidować dla polepszenia krążenia.

Na Termowizyjnych zdjęciach poniżej widac jako jasny obszar (napięcie, ból) w szyjnej części kręgosłupa:

 

Dieta, masaż DYNAMICZNY a młodość

W książkach CO MAM JEŚĆ? część 1 i część 2 znajdują się diety pożyteczne dla zdrowia, opis różnych metod oczyszczających, zdrowotnych oraz opis zioła Młodości (Złotego Korzenia). Dieta zdrowia wraz z suplementami INSTYTUTU SWITKO, masażem DYNAMICZNYM mogą wspaniale „regulować” nawet wiek. W jaki sposób? Młodość kojarzy się z wysokim poziomem hormonalnym. I jest to prawda, np. niemowlęta mają najwyższy poziom hormonów, który z czasem tylko maleje (w starszym wieku ten poziom jest prawie zerowy). Lecz kobiety na Syberii nieraz rodzą dzieci nawet w wieku 60 lat. Z czym to jest związane? Ze stosowaniem odpowiedniej diety i ziół, np. Złotego korzenia, który „karmi” gruczoły produkujące te hormony. Stosowanie Złotego Korzenia oraz Mumio wspaniale reguluje prawidłowy poziom naszych hormonów, co dobroczynnie wpływa na płodność, zdrowie, młody wygląd, dobry stan systemu kostnego i brak osteoporozy. Podobnie działa na regenerację kolan i kręgosłupa oraz na inne problemy kostno-stawowe jak zwyrodnienia, złamania, na system krążenia .in.

Wszystkie ww. aspekty mają wielkie znaczenie przy wykonywaniu masażu DYNAMICZNEGO na stawy i kręgosłup (tj. zwyrodnienie, artroza, osteoporoza, skolioza, zapalenie korzonków, ostrogi, haluksy i in). Praktyka udowadnia, że jest to bardzo skuteczna metoda regenerująca, wspaniale usuwająca ból, ponieważ stosowana wyłącznie indywidualnie w zależności od problemu każdej osoby ze szczegółowym doborem środków wspomagających oraz ćwiczeń. Masaż wykonywany jest w pozycji statycznej i dynamicznej klienta, wspierany preparatami mumio, cedru, kremem AMRITA-S, olejkami, kremami serii Rokitnik, wyciągami ziół, odżywkami, biostymulatorami na porost włosów i in. Jest to unikalna autorska metoda wg Natalii Świtko, niuanse której dobierane są po głębokiej analizie i indywidualnej konsultacji z DIAGNOZĄ A-B-C:

Aby pomóc klientowi pokonać różne problemy stosujemy unikalną autorską metodę – DIAGNOZA A-B-C wg NATALII SWITKO polegająca na łączeniu trzech kierónków:

A)  DIAGNOZA NA PODSTAWIE ZEWNĘTRZNYCH ZNAKÓW CIAŁA

B)  ENERGOINFORMACYJNA DIAGNOZA STANU ZDROWIA

C)  TERMOWIZJA Inżynieria biomedyczna

Po DIAGNOZIE A-B-C tworzymy indywidualny program kuracji dla każdej osoby: dobieramy nie tylko zabiegi i środki, oddziałujące na nasz zewnętrzny wygląd (na skórę, włosy, paznokcie), ale także metody i produkty oczyszczające oraz uzdrawiające cały organizm. Przy tym jest bardzo ważna tzw. „praca domowa”.

 

Praca domowa

 

Kąpiele z Ekstraktem AMRITA-S lub Złotym Piaskiem, krem AMRITA-S i in. indywidualne środki.

Klient powinien dopasować do siebie dietę, kąpiele, okłady (Ekstrakt AMRITA, maseczka Faworit, Złoty Piasek), nieraz sumiennie gimnastykować w wannie i zażywać inne zalecane środki. Metoda domowa na zwyrodnienie systemu kostnego i ból jest opisana na str. 45 w rozdziale ULOTKA  oraz w książkach CO MAM JEŚĆ? cz. 1 i cz. 2.

W rozdziale OPINIE KLIENTÓW rezultaty stosowania nie tylko masażu DYNAMICZNEGO, ale również opinie stosowania innych metod na oczyszczenie wątroby, jelit, skóry, o kremach AMRITA-S i serii Rokitnik, o preparatach serii Pichtowy, Jaskółka, indywidualnych poradach, o wspaniałym oleju z Rokitnika, stosowaniu mumio na różne problemy zdrowotne, kosmetyczne, opinie o ratowaniu włosów Odżywkami, Szamponami na bazie ziół oraz  mumio i inne.

 

Termowizyjne badania – OCENA skóteczności masażu DYNAMICZNEGO

 Na Termowizyjnych zdjęciach poniżej (1- uszkodzona dolna i 2- szyjna część kręgosłupa) widac rezultaty masażu DDYNAMICZNEGO (przed masażem Dynamicznym (1, 3, 5) oraz po masażu (2, 4,6) przy stanach zwyrodnieniowych oraz zapalnych kręgosłupa. Dobrze widać różnicę intensywności białe-żółtego kloru w dolnej czesci kręgosłupa oraz górnej szyjnej części. W zależności od stopnia zaawansowania ból może minąć nawet po 1 zabiegu.

 

UWAGA!  W dniu badania nie należy: palić na 5 godzin przed; nosić ciężarów; brać w ten dzień gorącego prysznica lub kąpieli; golić lub woskować nóg, pach; używać dezodorantów, kremów i in. kosmetyków; 5 godzin przed diagnozą pić gorących napojów, kofeiny, alkoholu; 3 godziny przed diagnozą nie przyjmować leków antyhistaminowych, przeciwzapalnych;

Więcej – w BADANIA TERMOWIZYJNE