Mumio – dar dla ludzkości z serca Ziemi

plakat_a3_ksiazka_mumio

„MUMIO DAR DLA LUDZKOŚCI Z SERCA ZIEMI”

 

 

 

 DROGI CZYTELNIKU!

 

122 strony

Polecam tę publikację wszystkim dbającym o zdrowie. MUMIO – aromatyczna, smolista, prawie czarna substancja, to oryginalny wytwór Natury, powstały w wyniku złożonych przemian zachodzących w mineralno-organicznej masie biosfery Ziemi. Odkłada się w postaci nacieków skalnych w górskich jaskiniach na wysokości 2500–5000 m n.p.m., w kilku miejscach kuli ziemskiej. Już starożytni mówili, że tylko MUMIO ratuje przed śmiercią.

JAK „WYLECZYĆ” STAROŚĆ? Czy możemy oszukać śmierć lub przynajmniej kontrolować starzenie? Brak popędu płciowego i impotencja jest często oznaką starzenia. Dla znawców medycyny tybetańskiej przedłużenie życia oraz potencji seksualnej nie stanowi większego problemu, trzeba tylko… Zapraszam do lektury „MUMIO DAR DLA LUDZKOŚCI Z SERCA ZIEMI”. mumio_w_plynie_03h

 SPIS TREŚCI (skrót):

 GDZIE UKRYWA SIĘ MUMIO, HISTORIA, JAK „WYLECZYĆ” STAROŚĆ?, TEORIE O POCHODZENIU MUMIO, TRZY RODZAJE MUMIO, FAŁSZYWE „FRANKOŃSKIE MUMIO”, WŁAŚCIWOŚCI MUMIO, MUMIO JEST NIETOKSYCZNE, FIZYKOCHEMICZNY SKŁAD MUMIO, STWIERDZENIE ORYGINALNOŚCI MUMIO, KURACJA MUMIO, NATURALNY LEK NA OSTEOPOROZĘ, OCZYSZCZENIE STAWÓW (KOŚCI), DAWKOWANIE MUMIO, STOSOWANIE MUMIO WEDŁUG AYURVEDY, i in.

—————————————————————————————————

   Fragment (skrót) książki:  MUMIO A TERMOOBRÓBKA 

Nie każdy preparat jednak, nazywający się «mumio», jest czystym, prawdziwym, niezawierającym syntetycznych dodatków. Stosowana jest również obróbka termiczna. MUMIO, podgrzewane do wysokich temperatur, zmienia swój naturalny skład. Przy takich manipulacjach „żywe” związki MUMIO przekształcają się w „martwe”, zmienia się formuła, powstaje trujący akrylamid, giną enzymy (podobnie jak ulegają zniszczeniu enzymy przy gotowaniu i smażeniu, więcej o tym czytaj w książce „CO MAM JEŚĆ?”, cz. I, rozdział ENZYMY). Warto podkreślić, że produkty, które przeszły obróbkę termiczną, nie tylko nie zawierają żywych enzymów-białek, witamin i biologicznie aktywnych związków, ale powstają w nich kancerogeny, które mogą wywołać lub przyspieszyć wzrost komórek rakowych w organizmie.

Na taśmie produkcyjnej, podczas wytwarzania tabletek z MUMIO, przeprowadza się jego termiczną obróbkę (suszenie). Przy temperaturze pokojowej (18–25° C) gęste MUMIO przygotowane do rozlewu w plastikowe formy, wysycha do twardej postaci ok. 48 godzin. Przy taśmowej produkcji ten czas jest skrócony do kilku minut. Logiczne, że żaden producent nie będzie oczekiwał 2 dni na naturalne wyschnięcie specyfiku. Dlatego MUMIO wysycha w kilka minut, lecz przy podwyższonej temperaturze. Tym sposobem «spiekają» MUMIO, powodując utratę jego właściwości i tworzenie się w nim nowych chemicznych związków, które mogą doprowadzić do tragicznych terapeutycznych skutków. Przy tym nawet całkowita utrata «leczniczych» właściwości MUMIO nie zmienia wyglądu produktu („martwe” mumio zachowuje wszystkie organoleptyczne właściwości „żywego” MUMIO. Nie można określić jakości takiego MUMIO po wyglądzie, ponieważ specyfik w formie tabletek jest koloru czarnego podobnie jak i „żywe” MUMIO (*). Nie ma także różnicy smakowej między czarnym, spalonym mumio a czarnym „żywym” MUMIO – oba produkty są gorzkie. Dodatkowo mumio jest pokrywane folią aluminiową (o szkodliwości stosowania aluminium czytaj w książce „CO MAM JEŚĆ?”cz 1, NACZYNIA W TWOJEJ KUCHNI). Pojawił się powszechny pogląd, który dotyczy wyłącznie mumia w formie tabletek (po termo obróbce) – nie wolno go stosować przy nowotworach.Rezultaty badań nad MUMIO w instytutach naukowo-badawczych Rosji nie potwierdzają kancerogennych właściwości MUMIO, ponieważ badania przeprowadzane były nad czystym surowcem, nie poddanym obróbce termicznej. Wszystkie pozytywne rezultaty odnoszą się do «żywego» MUMIO i nie mogą być wykorzystywane w charakterze reklamy dla termicznie zniszczonych, «martwych» produktów mumio (ze zbiorów Biblioteki Lenina, patrz wyżej). Z tego powodu, że termicznie obrobione (spieczone) mumio ma zmienioną formułę, – prawie nie rozpuszcza się w spirytusie.

Często producenci tabletkowego mumio stosują ten argument i oskarżają innych producentów o brak kompetencji, twierdząc, że mumio w ogóle nie jest rozpuszczalne w spirytusie 95-procentowym. Mieliby całkowitą rację, gdyby dodali do tej wypowiedzi, że chodzi o «mumio w tabletkach». Mumio w tej formie rzeczywiście nie rozpuszcza się w spirytusie z powodu jego przekształcenia w monolityczną strukturę, co zostało udokumentowane badaniami INSTYTUTU PIĘKNA, ZDROWIA I ROZWOJU ŚWIADOMOŚCI. Właściwość spalonego mumio (nierozpuszczalność w spirytusie) to dobry sposób na rozpoznanie mumio niskiej jakości lub jego podróbki:

 

Porównując fakty możemy wnioskować: mumio w tabletkach (po lewej) – nie rozpuszcza się w spirytusie (95%), mumio w kapsułkach (po środku) rozpuszcza się częściowo, co świadczy o niskiej jakości tych produktów. Natomiast MUMIO SWIT (po prawej) naturalne rozpuszcza się bardzo szybko, co świadczy o najwyższej jakości. UWAGA: ostatnie zdjęcia zostały dodane autorem wyłącznie na tej stronie internetowej.        

———————————————————

 MUMIO A DODATKI SYNTETYCZNE

Mumio w formie wysuszonego (twardego) jednolitego kawałka (często w kształcie małej prostokątnej  paczuszki), nie pozwala na dawkowanie produktu, nie zawiera nazwy producenta, składu i innych niezbędnych danych, co może wskazywać na podrobienie specyfiku. Przy badaniu składu jakościowego mumio w kostkach, dostępnego na rynku, ujawniono znaczące ilości żywic i asfaltów dodanych do produktu, co łatwo można sprawdzić (takie mumio przykleja się do zębów, patrz STWIERDZENIE ORYGINALNOŚCI MUMIO). Istnieje „mumio” w formie kuleczek, produkowane na zamówienie. Zawiera ono duże ilości ziół i innych składników, nie wykazanych na opakowaniu. „Mumio” w kuleczkach nie posiada charakterystycznego zapachu MUMIO i gorzkiego smaku, nie zawiera nazwy producenta, składu i innych niezbędnych danych.

Produkty mumio w postacie proszku w kapsułkach również zawierają dodatkowe syntetyczne składniki, które znacząco pogarszają jakość i celowo zawyżają wagę produktu, dzięki czemu np. 2 g mumio może być sprzedawane w dużym opakowaniu, co wprowadza w błąd konsumenta…

——————————————

(*) Kiedy pisałam książkę o MUMIO – 2011 r użyłam określenie „żywego” mumio jako produktu zawierającego naturalny skład  bez żadnych dodatków oraz zawierającego duże ilości ENERGII, ponieważ takie mumio nie było  podgrzewane do 70 stopni. To prawdziwe naturalne mumio, w którym jeszcze nie wszystkie enzymy są zniszczone (42 szt.), lecz zabito większość bakterii, owadów… Natomiast po podgrzaniu więcej niż  70 st. – można nazwać produkt: martwe mumio. Niestety, nieuczciwi producenci w 2018 r. nazwali swój produkt ŻYWE MUMIO jeszcze dodali słowo  (pierwotne), który zawiera nieoczyszczone mumio (pierwotna ruda – patrz foto na górze) oraz  duże ilości  syntetycznych dodatków (np. żel-emulgator, stosowany w przemyśle). Dlatego proszę nie pomylić 2 różne rzeczy „żywego” mumio z produktem „pierwotne ŻYWE MUMIO”. Więcej na stronie  MUMIO, STWIERDZENIE ORYGINALNOŚCI MUMIO. 

 

 

 

 

_________________________________________________________________________

 

 

 

________________________________________________________________________________

 

 

 

 

_______________________________________________________________________________