O AUTORZE

Natalia Switko

Mgr Natalia Świtko urodziła się na Białorusi w polskiej rodzinie. Ukończyła Wyższą Szkołę Projektantów Mody w Witebsku (Witebski Państwowy Uniwersytet Technologiczny). Pracując w zawodzie, tworzyła wynalazki. Później, będąc dyrektorem szkoły zawodowej, odkrywała przed młodzieżą tajniki projektowania i wykonywania wyrobów ze skóry. Po katastrofie w Czarnobylu, aby ratować zdrowie dzieci, postanowiła zmienić miejsce zamieszkania.

Los wybrał dla niej miejsce pod Moskwą. Chęć pogłębienia wiedzy w dziedzinie kosmetologii doprowadziła ją do podjęcia nauki w Moskiewskim Instytucie Piękna. Po jego ukończeniu zajmowała się urodą kobiet, m.in. Polek pracujących w Ambasadzie RP w Moskwie. Tam, w Domu Polskim (przy ambasadzie), w 1994 r. poznałem Panią Natalię. Była aktywną działaczką Stowarzyszenia Domu Polskiego. Potem Pani Natalia pracowała jako wykładowca estetyki na Wydziale Polskim w Naukowo-Wychowawczym Kompleksie Kultury Narodowej (UWK) w Moskwie. Był to jeden z 15 wydziałów różnych narodowości zamieszkujących w Moskwie.

Natalia Świtko przyjechała do Polski w 1999 roku jako repatriantka, co pozwoliło jej zmienić hobby (kosmetyczne wyroby) w zawód oraz rozwinąć odziedziczone po przodkach zdolności bioenergoterapeutyczne.

W Międzywojewódzkiej Izbie Rzemieślniczej w Bydgoszczy uzyskała dyplom Czeladnika oraz Mistrza Bioterapii, otrzymując ocenę bardzo dobrą. Stosując zasady medycyny informacyjnej (w produkcji kosmetyków na zamówienie), zaczęła wytwarzać własne, cieszące się dużym powodzeniem, kosmetyki „informacyjne”, zawierające 100-procentowo naturalne (organiczne) surowce oraz wyjątkowy składnik – energię przeznaczoną dla konkretnej osoby, a także naturalne suplementy diety.

Aby podzielić się z nami zasobami bogatej wiedzy z dziedziny zdrowego żywienia, prozdrowotnego stylu życia, kosmetologii, bioterapii i in., napisała cykl książek o odżywianiu, zdrowiu, kosmetologii, energii człowieka oraz Wszechświata, dzieciach i innych zagadnieniach. Oprócz tego dorobek Pani Natalii obejmuje popularnonaukową książkę o MUMIO, liczne artykuły o zasadach zdrowego żywienia, ok. 350 receptur „zdrowych” potraw, patenty oraz liczne publikacji popularnonaukowe dotyczące roślin (od 1996 r. jako pierwsza osoba w Polsce zaczęła popularyzować właściwości lecznicze oraz uprawę rokitnika i złotego korzenia w czasopiśmie „Działkowiec”).

dr Leszek Marek Krześniak

Do dorobku naukowego również można zaliczyć realizowany w Rosji autorski program edukacji dzieci w dziedzinie wychowania estetycznego i kosmetologii dla uczniów klas 5–10 oraz stworzenie Studium Wychowania Estetycznego dla dzieci w wieku 3–6 lat, w którym maluchy uczyły się: języków rosyjskiego i angielskiego, tańca i rytmiki, plastyki, śpiewu i muzyki. Znakomicie przydało się wówczas gruntowne wykształcenie muzyczne Pani Natalii w klasie fortepianu i wiedza z zakresu plastyki.

Pani Natalia jest autorem 71. receptur naturalnych (organicznych) wyrobów kosmetycznych, dziesięciu naturalnych suplementów diety, a także licznych opracowań graficznych opakowań własnych wyrobów, logo firmy oraz okładek własnych książek.

Jako projektant, Mistrz Bioterapii oraz miłośnik Ekologii i zasad energetycznej budowy Świata (sztuki feng shui), Natalia Świtko stworzyła projekt architektoniczny DOMU EKOLOGICZNEGO niezwykłego kształtu, który pozwala nie tylko oszczędzić do 30 % ekologiczne materiały budowlane, ale pozwala zatem zamieszkiwać w bardzo zdrowych energetycznie warunkach.

Oryginalny punkt widzenia Pani Natalii, jej wiedza z wielu dziedzin, liczne pożyteczne rady oraz oryginalne własne receptury dają odpowiedź na pytanie książki CO MAM JEŚĆ? cz. 1 oraz cz. 2, do lektury której zapraszam.

Dr n. med. Leszek Marek Krześniak


Zamówić książki można mailowo (info@switko.com) lub telefonicznie:  +48 601 36 36 46


„Nieznany Świat” 02/2016 – artykuł o Natalii Świtko:

Artykuł Nieznany Świat 2016/02 - Natalia Switko. Strona 1.
Artykuł Nieznany Świat 2016/02 - Natalia Switko. Strona 2.
Artykuł Nieznany Świat 2016/02 - Natalia Switko. Strona 3.
Artykuł Nieznany Świat 2016/02 - Natalia Switko. Strona 4.