ORYGINALNOŚĆ MUMIO

STWIERDZENIE ORYGINALNOŚCI MUMIO

MUMIO może pomóc zwalczyć wszystkie wirusy (w tym koronawirusa), wzmacniając własną odporność, jednak można to uczynić wyłącznie za pomocą stosowania oryginalnego, naturalnego, oczyszczonego, prawdziwego mumio, lecz niesfałszowanego.

Niestety na rynku można spotkać sporo mumio, które nie powinno się stosować nie tylko wewnątrz, lecz nawet na zewnątrz. Niestety, „producenci” mając jeden cel – zarobek, nie wnikają głęboko w ten temat: nie wiedzą nic o pozyskiwaniu surowca, jego pochodzeniu, metodach oczyszczania i produkcji mumio; nawet nie chcą pomyśleć (poczytać) o tym z czym można łączyć mumio, a z jakimi związkami nie wolno. Jednak nie patrząc na brak własnej wiedzy, „producenci” dalej wymyślają nowe produkty z mumio lub z dodatkiem mumio, które mogą nie tylko nie pomóc, a nawet poważnie zaszkodzić zdrowiu człowieka.

W książkę MUMIO DAR DLA LUDZKOŚCI Z SERCA ZIEMI podałam 18 sposobów sprawdzenia oryginalności Mumio po to, aby umieć odróżniać prawdziwe Mumio od podrobionego. Uzupełniłam te informacje dodatkowymi badaniami mumio różnych firm, znajdujących się na rynku, ponieważ ostatnio mocno wzrosła sprzedaż fałszywego mumio. Nie daj się oszukać! Aby poznać prawdę, jaki produkt i kto Ci proponuję – sporo czytaj i analizuj.

W internecie oraz w książkach o MUMIO można znaleźć sporo błędnych informacji – dokładnie „wyssanych z palca”, niespójnych, a nawet fałszywych. Trzeba bardzo uważnie podchodzić do tego tematu. Często producenci oraz sprzedawcy nie mając dostatecznej wiedzy na ten temat, bez skrupułów kopiują informacje z różnych źródeł nieraz fałszywych i publikują ten MIX jako własny na swoich stronach internetowych. Co z tego wynika? Osoba czytająca te informacje po raz pierwszy lub kupująca takie mumio jest wprowadzona w błąd, lecz osoba myśląca i analizująca od razu wie z kim ma „przyjemność”: czy z dobrą firmą, która sprzedaję prawdziwe mumio, czy odwrotnie.

Wkrótce udostępnimy filmy oraz informacje na temat:

– metody czyszczenia pierwotnego mumio;

– wpływ mumio na kwitnienie roślin;

– wpływ mumio na zdrowie i piękno;

 

MIKROSKOPOWE BADANIA MUMIO

 

Zbadaliśmy wszystkie próbki mumio dostępne na rynku i nie tylko w Polsce (na foto po lewej znajdują się część tych próbek). Przedstawiam Państwu niewielką ilość foto dokumentów, ponieważ całe badanie obejmuje około 400 zdjęć, które można przeanalizować na KURSACH o MUMIO (Serdecznie zapraszam!). Można kliknąć na zdjęcie (nie wszystkie) aby je powiększyć.

Mumio badaliśmy pod mikroskopem, bez niego, w wodzie, w spirytusie, w oleju, z sodą, z kwasami i tj. różnymi metodami, w roztworze, na sucho, bez szkiełka przykrywającego, ze szkiełkiem, palone, w formie oczyszczonej, nieoczyszczonej, jako proszek, w postaci płynnej, w formie kapsułek, tabletek, pasty, cieczy – wszystkie wyroby, które były określone na opakowaniu jako MUMIO (oprócz wyrobów zawierających wg deklaracji  producenta małe ilości mumio: kremy, toniki, maści, odżywki, szampony…).

Na foto poniżej (po lewej) są kawałki pierwotnego mumio w postaci  rudy, z której po rozdrobnieniu, moczeniu i oczyszczeniu otrzymuje się mumio (po prawej). Jak widać ze zdjęć – nie można sprzedawać pierwotne mumio – to jest po prostu RUDA NIEOCZYSZCZONA, ależ nieuczciwi producenci „wciskają” ludziom kolejny KIT – sprzedają PIERWOTNE mumio. Dlatego otwieram oczy nie tylko na tej stronie, lecz również omawiając dokładnie Metody Oczyszczania i Sprawdzenia prawdziwego mumio na KURSACH. 

Prawdziwe mumio jest łatwo rozpuszczalne w zimnej wodzie, mleku i innych organicznych płynach. Foto od lewej: bardzo dobre mumio SWIT – w mleku, mumio X z mlekiem, mumio Lenin (nazwa alegoryczna) z żelem, które prawie nie rozpuszczalne w mleku, tabletki  mumio są rozpuszczalne w wodzie, lecz powstaje duży osad z dodatkowych substancji (próbka).

Mumio prawdziwe jest rozpuszczalne nawet w zimnej wodzie. Osad oraz czas rozpuszczania świadczy o jakości mumio: szybkość tego procesu od 2 do 10-15 minut – świadczy o dobrym mumio, przy tym nie wolno stosować żadnych łyżeczek, patyczków do ręcznego mieszania. Mumio samo powinno spływać ze szklanej ścianki naczynia. Wielkość osadu: im mniej – tym lepiej.

  1. Pod mikroskopem mumio prawdziwe (foto poniżej) wygląda od lewej: mumio SWIT bez szkiełka i bez wody, wodny roztwór mumio SWIT bez szkła, wodny roztwór mumio SWIT + szkiełko:

 

2. Pod mikroskopem mumio w formie pasty i tabletek wygląda inaczej, ponieważ dodają sporo związków chemicznych:

 

 

3. Proszek mumio z kapsułki, proszek mumio z kapsułki z wodą, samo mumio w proszku różnych firm, mumio z probiotykiem w kapsułce suche, mumio z probiotykiem w kapsułce  z wodą:

 

4. Mumio z różnymi dodatkami (foto poniżej): z solą, żelem, zanieczyszczone owadami, probiotykami, emulgatorami, chemicznymi dodatkami, celulozą i naturalnymi osadami (glinkami):

 

5. Mumio Lenin (nazwa alegoryczna) zawiera bardzo dużo dodatków, może zaszkodzić zdrowiu:

6. Mumio z dodatkami wygląda jako chropowate (mumio Lenin – w łyżce), powierzchnia mumio nie jest wygładzona:

 

7. Mumio nieoczyszczone: dobre Mumio w PŁYNIE SWIT – czerwona szklanka bez osadu; nieoczyszczone „pierwotne” mumio Lenin (szklanka z osadem na ściankach), oczyszczone mumio Firmy X (szklanka bez osadu na ściankach);

8. Rozpuszczalność w wodzie trzech rodzajów mumio (foto poniżej po lewej – dobra – mumio SWIT, w środkowej szklance zła – mumio Lenin (nazwa alegoryczna), po prawej – dobra – mumio X).

Mumio Lenin (z dodatkami), które przylegało do ścianki szklanki w postaci prawie nierozpuszczonej (środkowa szklanka na foto) zostało przylepione do niej w ciągu 3 tygodni (!), chociaż po 5 dniu stopniowo zaczęło trochę się rozpuszczać (foto dolne). To świadczy o dodaniu w trakcie produkcji mumio chemicznego  żelu (syntetyczny emulgator lub różne żelfiksy), który również  dodają do dżemów, jogurtów, soków i in. produktów i który nie rozpuszcza się w wodzie nawet po mocnym szorowaniu słoika (foto – słoik po wypłukaniu i szorowaniu). Jak powinno szybko rozpuszczać się w wodzie prawdziwe mumio – oglądaj w MUMIO oraz filmy WIDEO. Surowiec mumio SWIT rozpuszcza się w ciągu 9 minut, a samo MUMIO W PŁYNIE SWIT – błyskawicznie.

9. Na foto poniżej – osad niedobrego „pierwotnego” mumio:

 

 

UWAŻAJ NA JAKOŚĆ MUMIO!

„Mumio w płynie” innych firm (niżej pierwsze foto po lewej) – mocno rozpuszczone – sprzedawane w buteleczkach lub innych opakowaniach, oprócz surowca to mumio zawiera syntetyczne rozpuszczalniki oraz środki konserwujące ten roztwór.

Na foto poniżej:

Mumio w płynie z konserwantami, selenem, jodem; mumio z probiotykiem; mumio z żelem Lenin; z glinką i ziemią nieoczyszczone mumio; z probiotykiem firmy N; mumio z solą, palone mumio, z dodatkami nafty, opakowanie z chropowatym mumio z żelem Lenin, kropla po lewej – podróbka, kropla po prawej czarna gęsta – prawdziwe bardzo dobre mumio SWIT, gęsta ciecz MUMIO W PŁYNIE SWIT w formie spirali, mumio z mąką, mumio z sodą, mumio z sodą +wychodzące bąbelki (ostatnie foto).

DSC00894 ( 2)

Mumio w tabletkach zawiera duży osad i nie jest „żywe” (*), ponieważ proces produkcji pozwala na stosowanie bardzo wysokich temperatur. „Mumio w płynie” wyprodukowane z tych tabletek również nie posiada walorów witalnych.____________________________________________–

Skoncentrowane, gęste MUMIO W PŁYNIE SWIT (patrz foto – kropla po prawej) jest produktem najwyższej jakości, ponieważ wyprodukowane bez podgrzewania (posiada „żywe” (*) naturalne enzymy, witaminy), nie zawiera żadnych konserwantów, rozpuszczalników, syntetycznych witamin i minerałów, barwników, zapachów, polepszaczy smaków, żeli i in.

(*) Kiedy pisałam książkę o MUMIO – 2011 r – użyłam określenie „żywego” mumio jako produktu zawierającego naturalny skład  bez żadnych dodatków oraz zawierającego duże ilości ENERGII, ponieważ takie mumio nie było  podgrzane do 70 stopni. To prawdziwe naturalne mumio (jeszcze nie wszystkie enzymy są zniszczone – 42 st.) jest czyste, ponieważ ta optymalna  temperatura zabija większość bakterii, owadów… Natomiast po podgrzewaniu więcej niż  70 st. – produkt można nazwać „martwym” mumio. Niestety, nieuczciwi producenci w 2018 r. nazwali swój produkt ŻYWE MUMIO jeszcze dodali słowo  „pierwotne”,  ale ono  zawiera nieoczyszczoną pierwotną rudę (patrz foto na górze) oraz  duże ilości  syntetycznych dodatków (np. żel-emulgator, stosowany w różnych przemysłach). Dlatego proszę nie pomylić 2 różne rzeczy: „żywe” mumio z produktem „pierwotne ŻYWE MUMIO”.

 

 

MOCNO ZAFAŁSZOWANE – ŚMIESZNE MUMIO

  1. W opisie Shilajit (tak nazywa się mumio w Indiach) można zobaczyć zdjęcie niby  mumio. W rzeczywistości – to kawałek  chleba pofarbowanego czarną farbą – jednak na stronie www pokazane jako prawdziwe mumio.

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Sklepy sprzedające mumio pokazują mumio jako płyn rozpuszczający się w wodzie. Piękny obrazek, ale kiedy czytamy pochodzenie tego obrazku, to jasne dla każdego jakie mumio jest sprzedawane – fałszywe jak i sam obrazek, wzięty ze strony MAJA W OGRODZIE TVN – to preparat humusowy w postaci gęstej cieczy (nawóz dla roślin).

 

 

 

 

 

 

3. O Leninie zaczynam poemat.

Kiedyś Włodzimierz Majakowski – słynny poeta – napisał poemat „Włodzimierz Iljicz Lenin”: „Już czas. O Leninie zaczynam poemat…Lenin i dziś od wszystkich żywych żywszy”. Dlatego nazwano pewne mumio Lenin, które jest nie tylko słynne, ale „od wszystkich żywych żywsze”. Z badań mikroskopowych oraz fizyko-chemicznych dowiedziono, ze mumio Lenin jest  nie tylko  „dobrą podróbką” wewnątrz opakowania, ale również posiada najlepiej  podrobiony przez producenta  opis pieczątki na opakowaniu.

A zaczęło się to….: Pewnego dnia „Klient” wysyła do nas mail-informacje o wielkim znaczeniu czarnej okrągłej pieczęci na czarnym pudełeczku opakowania mumio (Lenin – nazwa alegoryczna) Firmy Z… (przypadkowo lub specjalne (?) okrągła pieczątka na opakowaniu jest skierowana w dół,  jak odwrócony krzyż), i że wielkie znaczenie czarnej okrągłej pieczęci opisał mu sam Producent Z.  A teraz mailowo „Klient” pyta: „Co Pani sądzi o tym? Widocznie MUMIO w płynie SWIT nie jest lepsze, ponieważ  nie posiada na opakowaniu pieczęci firmowej, jak to jest w tej firmie”.

Zapoznałam się z opisem tego stempla na opakowaniu mumio przez Producenta Z  i uznałam, ze szaleństwo tego opisu wykracza poza granice ludzkiej wyobraźni, największy marazm został oznakowany (?):

Pieczęć ta symbolizuje to, że mumio w pierwotnych (?) czasach było tylko i wyłącznie domeną królów (?) i uznane było za królewski skarb, stąd herb (?) na stemplu. Dla odmiany (?) umieszczone tam litery DW to Dżalabat (?) Wysokaja, czyli doskonały gatunek (?), doskonała jakość (?). W dowolnym tłumaczeniu (?) mówimy, że to Dzień Wieczór (?), czyli czas spożywania mumio (?), lub Działanie Wszechstronne (?). Według heraldyki polskiej (?) nie jest to jednak herb królewski (?) a bardziej szlachecki (?) o czym świadczy ilość pereł (pałek) w koronie (?).

Komentarz ww. tekstu:

  1. Pieczęć ta symbolizuje to, że mumio w pierwotnych czasach (w jakim pierwotnym – prehistorycznym  ustroju?) było tylko i wyłącznie domeną królów (nie było żadnych królów w tych pierwotnych – prehistorycznym  czasach) i uznane było za królewski skarb, stąd herb (herb w pierwotnych czasach?) na stemplu. 
  2. Dla odmiany (jakiej? odmiana czego od kogo?) umieszczone tam litery D W to Dżalabat Wysokaja – autor zrobił pomyłkę w nazwie  miasta – Dżalalabad – miasto obwodowe w południowo-zachodnim KIRGISTANIE, w którym ubóstwo jest na najwyższym poziomie z całej Azji Środkowej. Jednak żadnych liter D W  w rzeczywistości nie widać na stemple, jest to czystym wymysłem Producenta Z. Ależ  skąd Producent Z wziął to kirgiskie miasto i nagle o nim opowiada? Wiadomo … skąd kupuje mumio.
  3. Jeszcze dziwniejsze jest pomyłka w słowie Wysokaja napisane  po rosyjsku – to znaczy Wysoka, które  nie pasuje do słowo „miasto” (po rosyjsku – to rodzaj męski, powinno było być Dżalalabad Wysoki).
  4. KIRGISTAN (Azja Środkowa)  graniczy z TADŻYKISTANEM – 840 km, właśnie Godło TADŻYKISTANU znajduje się na pieczęci. Chociaż producent deklaruje, ze posiada nie tadżyckie, nie kirgiskie, lecz AŁTAJSKIE mumio. Wiadomo, AŁTAJ to – Syberia, zupełnie nie Azja Środkowa! Znowu kłamstwo!
  5. to Dżalabat (?) Wysokaja (?), czyli doskonały gatunek (?), doskonała jakość (?) w żaden sposób nie ma tu powiązania wymyślonych liter D i W z  kirgiskim miastem Dżalalabat, z Wysokaja, a tym bardziej z doskonałym gatunkiem i jakością mumio.
  6. W dowolnym tłumaczeniu (z jakiego języka?) mówimy, że to Dzień Wieczór (?), czyli czas spożywania mumio (?) – ale to nie pasuje do propozycji  Producenta Z stosować mumio na noc, lub Działanie Wszechstronne (?) – to bez komentarza.
  7. Według heraldyki polskiej (to znaczy, że pieczęć nie jest symbolem pierwotnych czasów jednak należy do polskiej heraldyki), i nie  jest domeną królów (o czym mówił autor na początku), nie jest to jednak herb królewski (jednak nie królewski !, jak to było powiedziane na początku?) a bardziej szlachecki (?)  – tu autor deklaruje w jednym zdaniu jednocześnie aż 3 przeciwieństwa!
  8. Nie ma żadnych powiązań między ilości perl w koronie na pieczęci z wyrazem bardziej szlachecki.  Producent Z deklaruje: nie jest to jednak herb królewski bardziej szlachecki o czym świadczy ilość pereł (pałek) w koronie Absurdalny wymysł, ponieważ autor nie wie, ze wyraz bardziej szlachecki zupełnie nie świadczy o ilości pereł, że to nie są perły, lecz gwiazdy w koronie, odpowiadające ilości małych państw, które w starożytności znajdowały się na terytorium TADŻYKISTANU jako królestwo baktrianów i Złota „korona baktrianów” jest przypomnieniem o tym królestwie o wysokiej kulturze antycznej.

Wnioski: Producent Z oficjalne deklaruje pochodzenie mumio  jako AŁTAJSKIE.  W rzeczywistości: na czarnej pieczęci opakowania mumio Lenin znajduje się starsze Godło Republiki TADŻYKISTAN, która w żaden sposób nie należy do Rosji t.j. do Republiki AłTAJ, która leży w południowej części zachodniej  SYBERII.  Aby było jeszcze śmieszniej, producent przypadkiem „sprzedał” tajemnice pochodzenia mumio, gdzie tak naprawdę kupuje go – w KIRGISTANIE  (1 – kirgiskie miasto Dżalalabat , 2 – nazwa asil – wyłącznie w Azji Środkowej tak nazywa się mumio, 3 – opowieść Starego Kirgiza o stosowaniu mumio). 

Deklarowane przez Producenta Z jako mumio AŁTAJSKIE nie ma nic wspólnego ze  sprzedawanym  przez Producenta Z mumio z KIRGISTANU oraz nie ma nic wspólnego z oznakowaniem tego mumio jako z TADŻYKISTANU, pieczątka Godła którego znajduje się na opakowaniu, a razem to mówi (raczej krzyczy) o wprowadzenie konsumenta w błąd, o braku wiedzy na temat mumio, geografii, historii oraz o całej „jakości” sprzedawanego mumio Lenin.

Po zagłębieniu historycznie-informacyjnym wynika, że w fałszywym opakowaniu (z absurdalne opisaną pieczątką) może znajdować się tak samo absurdalne t.j. fałszywe mumio. Z kolei o jakości mumio Lenin świadczą filmy: rozpuszczalność mumio Lenin w mleku, w spirytusie, w wodzie – oglądaj w WIDEO.

Jedno kłamstwo Producenta Z jako opis pieczęci na zewnątrz opakowania, pociąga za sobą drugie – o pochodzeniu mumio oraz trzecie kłamstwo – o jakości mumio znajdującego wewnątrz tego opakowania. 

Ten bukiet kłamstw należy przede wszystkim do czynów NIEUCZCIWEJ KONKURENCJI:  fałszywe lub oszukańcze oznaczenie pochodzenia geograficznego towarów lub usług, wprowadzające w błąd oznaczenie towarów lub usług, co jest niezgodnie z prawem.

 

 DODATKOWE DOWODY (5) charakternych znaków zakłamania są poniżej:

1. Seria monet Republiki TADŻYKISTAN 2001 r. oraz (poniżej) 2011 r. zawiera typową KORONĘ, którą nie posiada żaden inny kraj Świata, jednak pieczątka na opakowaniu mumio Lenin Firmy Z  posiada tą koronę z gwiazdami.

Tak wyglądały rubli TADŻYKISTANU:

Proszę zwrócić uwagę na Godło na monetach i na rubli, które z czasem się zmieniło, ale została podstawa: KORONA z gwiazdami – w centrum,  owinięte wstążką Zborze po prawej stronie oraz Bawełna (bawełnica) – po lewej. Te elementy również znajdują się na pieczęci opakowania mumio Lenin. Na początku 20 wieku Godło TADŻYKISTANU wyglądało nieco inaczej, możliwe z „sierpem i młotem” w centrum, który często znajdował się w emblematyce Związku Radzieckiego, do którego wtedy ten kraj należał. Ze słów producenta, znajdujące się w centrum pieczęci litery D i W  mają  znaczenie opisane wyżej w punktach 2, 3, 5, 6. Moim zdaniem jest to marazmatyczny opis całego stempla oraz znaczenie mitycznych liter D i W, których jednak brak w centrum stempla, raczej  jest to „sierp i młot”.

2. Nowoczesne Godła TADŻYKISTANU, AŁTAJU, KIRGISTANU:

GodłoGodło Kirgistanu

Nowoczesne Godło TADŻYKISTANU w centrum posiada góry i otwartą książkę, znak wiedzy i nauki. Reszta z czasem prawie się nie zmieniła:  pszenica, bawełna, wstążka, korona z gwiazdami. Godło Republiki AŁTAJ z niebieskim tłem (w centrum – mityczne zwierzę) znacząco różni się od Godła Republiki TADŻYKISTAN oraz KIRGISTANU (z ptakiem): nie ma żadnej KORONY i bawełny, która na Syberii w AŁTAJU nie rośnie. Patrząc na te trzy różne kraje, nie można wierzyć Producentowi Z, który wmawia konsumentom, że to jest JEDNO i TO SAMO mumio. 

3. Dowód tego, że Firma Z na swojej stronie daje przykład tego kto opowiada o mumio – Stary Kirgiz, Abdyłas mówi:….. jawne świadczy skąd to mumio pochodzi – z KIRGISTANU, lecz nie z AŁTAJU.

4. Kolejne kłamstwo znajduję się na stronie Firmy Z, która  niby była ZAREJESTROWANA i już  sprzedawała to mumio od 1989 r.,  w rzeczywistości firma była zarejestrowana na początku lat 2000, która tak naprawdę teraz już nie istnieje.

5. Nazwa firmy, która teraz nie istnieje, wciąż figuruje w reklamie mumio Lenin (nazwa alegoryczna). 

 

Jak wynika z ww. dowodów Producent Z  dołożył wszelkich starań, aby wcisnąć konsumentowi niby AŁTAJSKIE mumio, które pochodzi z KIRGISTANU, w  opakowaniu oznaczonym wg  Godła TADŻYKISTANU i opisane wg  własnej wizji oraz postarał się „wmówić”  klientom, że nie ma w tym żadnej różnicy (jest TO SAMO mumio), a nawet „najwyższej” jakości, przy tym stosując reklamę Firmy, której oficjalnie nie ma na rynku polskim!

TO JEST PRAWDZIWY „CYRK NA KÓŁKACH” !!!

Śmiech na sali!  Czytaj  dalej…

Więcej o MUMIO  czytaj w książce „MUMIO DAR DLA LUDZKOŚCI Z SERCA ZIEMI”, w zakładce MUMIO oraz WIDEO.