Zasady i surowce

INSTYTUT SWITKO jako jedyny proponuje naturalne kosmetyki dostosowane do indywidualnych potrzeb osób zamawiających, każdy zamówiony wyrób jest niepowtarzalny.

Cechy wyróżnijące nasze wyroby:

  • Wytwarzanie z surowców naturalnych i składników aktywnych pochodzenia roślinnego; stosowanie wyłącznie składników organicznych (liści, owoców, korzeni, kwiatów, olejków, wosków, witamin, minerałów), takich jak: złoty korzeń, olej z rokitnika, olejek pichtowy, różany, MUMIO, owies, rumianek oraz inne surowce pochodzące z kryształowo czystych obszarów Syberii, z Bułgarii, Polski, Ameryki, Azji Środkowej. Naturalne kosmetyki i suplementy diety nie zawierają żadnych syntetycznych witamin i innych syntetycznych składników chemicznych, nieorganicznych minerałów ani emulgatorów, barwników, aromatów, smaków, konserwantów, sztucznych przeciwutleniaczy, ani mineralnych olejków,  pochodnych ropy naftowej (oleje silikonowe), parabenów, genetycznie modyfikowanych surowców, nie są testowane na zwierzętach.

  • Używanie atestowanych opakowań z papieru oraz ciemnego szkła, zapewniających ochronę przed promieniowaniem UV, bakteriami negatywnie wpływającymi na ilość witamin i wartości odżywcze kosmetyków i suplementów oraz ochronę przed zanieczyszczeniem produktów substancjami chemicznymi (które mogą powstać w opakowaniach plastykowych).

  • Stosujemy pracochłonną technologię, lecz oszczędzającą życiową energię– produkty i usługi powstają za pomocą rąk – delikatnego instrumentu stworzonego po przez NATURĘ, którego wysoka czułość wywiera pozytywny wpływ na jakość zabiegów i wyprodukowanych kosmetyków. Nie stosujemy wysokich temperatur, lecz metody pozwalające oszczędzać i przekazywać kosmetykom prawdziwe skarby NATURY.

  • Nie stosujemy radioaktywnego naświetlania (stosowanego w celach sterylizacji produktu).
  • Unikalne przepisy i metody informacyjne  stosowane w produkcji  i usługach. Źródłem wyjątkowych receptur są nowoczesne wynalazki, starożytne, syberyjskie i tybetańskie oraz rodzinne przepisy i metody informacyjne, stosowane (od ponad 100 lat) przez pradziadka Natalii Świtko – słynnego znachora-zielarza Fiodora Gurjewa i babcię Darię Gurjewą.

  • Nasze organiczne kosmetyki umożliwiają klientom wybór bezpiecznych, efektywnych, zdrowych, naturalnych produktów, przyjaznych dla środowiska. Dbamy o ekologię na ZIEMI.

 W jaki sposób można szybko sprawdzić kosmetyk na bezpieczeństwo i efektywność?

Bardzo prosto: jeżeli po przeczytaniu składu, nie możesz się zdecydować na próbę jak smakuję ten kosmetyk, to znaczy, że go nie trzeba nakładać na skórę. Ponieważ efekt, który obiecano, będzie nie tylko krótkotrwały, lecz złudny i sprzeczny.

Naturalna (organiczna) Kosmetyka powinna być „jadalna”!

Jest bardzo ważne nie tylko naturalne organiczne pochodzenie surowca kosmetycznego, lecz również sposoby przeróbki w procesie produkcji. Ponieważ większość nowoczesnych technologii niszczą życiową energię naturalnego produktu. W rezultacie konsument może otrzymać połączenie niby jakościowych komponentów, lecz nie otrzyma głównego – ich życiowej energii. Przykład, na ile jest ważna ta energia: co będzie z kwiatem, który posadzimy w najlepszą glebę, lecz pozbawimy go energii – światła słonecznego? Odpowiedź oczywista – roślina prędko zginę.

Właśnie dlatego robimy nasze kosmetyczne kompozycje tylko z „jadalnych” wysokiej jakości ingredientów oraz stosujemy metody oszczędzające życiową energię.